Çoklu Zeka Kuramı ve Çocuklarda Geleceğin İnşası

Çoklu Zeka Kuramı ve Çocuklarda Geleceğin İnşası

coklu_zekaZekanın tek tip olduğunu, doğuşla sabit bir düzeyde gelip hep aynı düzeyde kaldığını savunan eski inançlar, Harvard Üniversitesi profesörlerinden Howard Gardner’ın Çoklu Zeka Teorisi ile yıkılıyor. Gardner’a göre sekiz tip zeka doğuştan her çocukta değişik düzeylerde bulunuyor ve küçük yaşlardan başlayarak yaşam boyu bütün zeka tipleri geliştirilebiliyor.

“Çok yönlü zeka” teorisi ile sadece dil ve matematik zekasını göz önünde bulunduran okullardaki klasik eğitim sistemi, buna dayalı klasik zeka testi ve zekanın eski tanımı tarihe karışıyor. Gardner, 8 tip zekayı, sözel-dilsel zeka, görsel-mekansal zeka, matematik-mantıksal zeka, harekete dayalı (bedensel) zeka, müziksel-ritmik zeka, kişilerarası (sosyal) zeka ve kişinin kendine dönük-içsel zeka, doğacı-varoluşsal zeka olarak adlandırıyor.

Yukarda tanımları ve karakteristik özellikleri belirtilen zeka tiplerine baktığımızda hepsinin birbirinden farklı olduğunu görürüz. Herkesin birbirinden farklı algılama ve anlama, olaylara birbirinden farklı yaklaşım ve problem çözme yetenek ve tarzları vardır. Herkesin öğrenme şekilleri de birbirlerinden farklıdır.

Çoklu Zeka Kuramı ve Çocuklarda Geleceğin İnşası seminerine kimler katılabilir?
Çocuklarının hangi zeka tiplerini, hangi düzeyde kullandığını saptamak hem ileride yapacakları meslek seçimleri konusunda erkenden fikir sahibi olmak, hem de çok sık kullanmadıkları zeka tiplerini geliştirmek için bir yol haritası çıkarmak ve böylece geleceğin mutlu, kendini ve yeteneklerini yaşamına yansıtabilen, başarılı insanlarını yetiştirmek isteyen tüm yetişkinler katılabilirler.

EĞİTMEN

Kartal ÖZAL

PDR / Davranış Bilimleri Uzmanı / Regresyon Psikoloğu

SÜRE…………………………………… 2 saat

TARİH……………………………………Belirlenebilir

YER……………………………………..Belirlenebilir

EĞİTİM ÜCRETİ……………………Merkezimizden bilgi alınız…

U Y A R I

HumanİST Akademi tarafından düzenlenen etkinlikler, workshoplar, seminerler ya da danışmanlık hizmetleri yalnızca bireysel gelişim yolculuğunuzda sizleri bilgilendirmek, potansiyelinizi açığa çıkartmak, kendinize ve çevrenize daha yararlı bir birey olmanıza aracılık etmek; özetle hayatınızın kalitesini artırmak amaçlıdır. Hiçbir etkinlik, workshop, seminer ya da danışmanlık hizmeti bir hastalık tanısı koyma ve tedavi etme amacı taşımaz.

Siz de “Çoklu Zeka Kuramı ve Çocuklarda Geleceğin İnşası Semineri” hizmetimizden faydalanmak istiyorsanız bize 0533 272 39 22 numaralı telefondan ulaşabilir ya da info@humanistakademi.com adresine yazabilirsiniz.