Hakkımda

HumanİST Akademi

HumanİST Akademi’yi kurarken, insan hayatı / sağlığı ve mutluluğu ile ilgili önemli konularda, psikolojik çalışmalarda ki gelişmelerin ve yeniliklerin farkındalığı ile danışanlarıma yaşamlarında karşılaştıkları tıkanıklıklar konusunda hızla katkı sağlamayı amaçladım. Çağdaş psikolojik danışmanlık ve yaşam koçluğu kavramlarını bütünleştiren, aile dizimi ile geçmiş yaşam çalışmalarını birleştiren benzersiz bir anlayışla hareket etmek istedim. Böylelikle danışanlarımın geçmişlerine farklı perspektiflerden yaklaşabilmeleri, yaşantılarındaki sebep-sonuç ilişkilerini fark edebilmeleri ve bundan da önemlisi yaşamlarını daha keyifli kılabilecek duygu, düşünce  ve davranışları geliştirebilmelerini sağlamaya yardım etmeyi amaçladım. Geçen on yılı aşkın süre bana bu deneyimi bolca yaşama fırsatı verdi.

Çalışmalarım, Dönüşümsel Regresyon ve Aile Dizimini birleştiren, gerektiğinde ise varoluşçu psikolojiden faydalanan, her danışanın kendisine özel dizayn edilen bir yöntem içermektedir. Çalışmalarımı bu yöntemleri birleştirerek kullanan tek danışman olmanın getirdiği sorumluluğun farkındalığı ile keyifli, rahat ve güvenli bir ortamda bire bir yapmaktayım.

Örgün eğitimin içinde psikolojik danışmanlık ve davranış bilimi alanında alınan lisans, yüksek lisans eğitimlerinin ardından, yıllarca Türkiye’nin ve dünyanın sayılı ilaç firmalarında çeşitli kademelerde yöneticilik yaptım. Bu süreç ve sonrasında aldığım varoluşçu psikoloji, aile dizimi, nlp, hipnoz ve ileri regresyon çalışmalarını başkalarına aktarmamın yolunu açan, hayatlarının nasıl değiştiğine tanıklık etmemi sağlayan herkese, var oluş amacımı bulmama sağladıkları katkı için içtenlikle teşekkür ediyorum.