Kayıp Ruhlar, Davetsiz Enerjiler ve Ruhsal Eklentiler

Ruhsal Enerji Nedir?
Ruhsal enerjimizin en önemli amacı tekamül etmek. Dolayısıyla ölümden sonraki sürecin en doğru işleyişi ışığa doğru yolculuk, yani ruhsal aleme geçmek. Kuran?da Münker ve Nekir olarak adı geçen meleklerin bizi kabir aleminde karşılayarak ışığa olan yolculuğumuza eşlik edeceklerini belirtiyor. Ayrıca bu süreç hakkında halen yaşamda olan insanların, ölüme yakın deneyimlerini anlattıkları yüzlerce kitap bulunmakta. Bu konuda yazılan tüm kitaplar göstermekte ki, ruhun bedeni terk ettiği andan itibaren başlaması gereken bir ruhsal alem yolculuğu var.

“Beden, can çocuğuna gebedir. Bir ömür boyu onu vücut rahminde taşır, besler; ölüm rûhun bir başka âleme doğması hâdisesinin sancılarıdır.” diyor Mevlana.

Fiziksel bedenin hemen üstünde bulunan eterik bedenin enerjisi ise ölümden sonra bir, iki hafta kadar sürer. Ruhsal olarak duyarlı kişilerin veya çocukların yakınlarının ölümünden sonra, bir süre daha onların enerjilerini hissetmelerinin nedeni eterik bedenin enerjisinin henüz bitmemiş olması ve onlara görünmesi olabilir. Kabir ziyaretinden sonra dönüp dönüp geriye el sallayan çocuğa, bunu neden yaptığı sorulduğunda ölen kişinin kabir başında onlara el salladığını söylemesi gibi bir çok örnek olay bunu doğrulamaktadır.

Anadolu’da ölen kişinin arkasından;

    – Ölen kişi rahat etsin diye, yedi gün her akşam dua okunur.
    – Ölenin üzerinden çıkarılan giysileri ?canı elbiselerin içinde kalmıştır? inanışından dolayı hemen yıkanır.
    – Öldüğü odada üç gün ışık yanar, bir kap içerisinde su bırakılır. Evin diğer taraflarının lambası da yakılır. Bu uygulamanın nedeni, “ölenin ruhu evde olurmuş ve dermiş ki – Bakalım lambalar yanıyor mu, yoksa sönmüş mü?” inanışıdır.
    – Cenazenin gömüldüğü kırkıncı gün “kırk mevlüdü” okutulur.
    – Ölünün gömüldüğü 52’nci gün mevlit ve Yasin suresi okutulur; o gün ölenün etinin kemiğinden ayrıldığına inanılmaktadır.

Tibetin ölüler kitabında da dört rahibin ölen kişinin başında 41 gün boyunca yolculuğu hakkında bilgiler vererek ruhu yönlendirdikleri ve her adım konusunda bilgilendirdikleri anlatılmakta.

Ruhsal Eklenti Nedir?
Ruhsal enerji ölüm anındaki duygu ve düşünceleri de taşır. Bazen ölümden sonra, herhangi bir sebeple ruh bu yolu takip edemezse, enerji dünya düzleminde takılıp kalabilir. Bu durumda ruhsal enerji, boyutlar arasında dolanır durur, bazen de benzer duygusal komplekslere sahip olan başka insanlara eklenir.
Bu yolunu kaybetmiş varlıklar, bazen sadece birinin şefkatine bile çekilebilir.
“Bir danışanıma yaptığım eklenti temizliği sırasında 12-13 yaşlarındayken okuldan dönerken nedensizce kabristana gittiğini ve orada hiç tanımadığı bir çocuk mezarını temizlediğini anlattı. O sırada göğsüne yerleşen bu çocuk enerjisi, sonrasında onun okul başarısını olumsuz etkilemiş, çevresiyle karşı uyumsuzluğunu artırmıştı. Evlenmeden öncede stresi tavan yapmıştı, çünkü bu enerji danışanımın özellikle hamile kalmasını istemiyordu. Çünkü ona göre zaten göğsünün üstüne yerleşmiş bir ruhsal çocuğu vardı. Danışanım bu durum karşısında gerçekten çok şaşırmıştı. Sonrasında yapılması gerekeni yaptığımızda, yani ruhu bu şefkati tanrının ışığında bulacağına ikna edip sevgiyle ışığa gönderdiğimizde evlilik stresi tamamen ortadan kalktı.”

Normalde, insanlar bu ruhların bedenlerine eklenmesine karşı korunaklıdır. Bu korumanın etkisi “hastanede kalış, ciddi bir hastalık veya yoğun duygusal çöküş dönemleri” gibi dönemlerde düşebilir.
Bir başka erkek danışanım panik atak için geldiği seans öncesinde yaptığımız eklenti temizliği sırasında yaşadıklarını şöyle anlatmıştı. “Sanki biri başımda oturuyor gibi. 30 yaşlarında erkek enerjisi. 17 yıldır benimle. Ameliyat olduğum dönemde eklenmiş. O dönem ölmekten çok korkmuştum. Panik ve kaygı duygusu çok yüksek. Suda boğulmuş.” Böylelikle olaylar karşısında kendi endişe duygusunun neden paniğe döndüğünü de kavramış oldu.

Ruhsal eklentiler oldukça yaygındır ve teşhis edilebilir. “Açıklanamayan yorgunluk, depresyon, bağımlılıklar, kaygı, ani ruh hali değişimleri, öfke, suçluluk, kaybetme korkusu veya somatik semptomlar, şiddete, acı çekmeye veya içki ve uyuşturucu bağımlılığına özel bir arzu” ruhsal eklentilerin izini verebilir.

Davetsiz Enerjilerin Eklenti Terapisi ile gönderilmesi elbette danışanların bütün problemlerini çözmez, danışana ait diğer semptomların tedavisi için geçmiş yaşam terapisi de gerekebilir. Yine de bir seansta birçok şeyin üstesinden gelinebilen etkili bir iyileştirici yaklaşımdır.

Aşkla kalın,
Kartal ÖZAL
PDR/Davranış Bilimi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Su-Büyük Gizem başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.