Kuşaklararası iletişim ve Birlikte Çalışma Sanatı


Kuşaklararası iletişim ve Birlikte Çalışma Sanatı Eğitimi Nedir?

x generation yKuşaklararası iletişim ve Birlikte Çalışma Sanatı Eğitimi; Y kuşağını kendinden önceki kuşaklardan hiç olmadığı kadar farklı bir kuşak. Şu anda iş yaşamındalar ve X ile Boomerslar ile birlikte çalışıyorlar. Geleneksel yönetim anlayışı bu kuşağın yönetmekte yeterli olmadığı gibi onları potansiyellerini tamamen kullanmayı da zorlaştırmaktadır. Eğer yönetim anlayışımızı değiştirmezsek birlikte bir sinerji ortaya çıkaramayacağız. Bu eğitimin amacı; öncelikle Y ve önceki kuşakların birbirini anlamasına ve birlikte çalışmanın avantajlarını öğrenmelerini sağlamaktadır. Birlikte çalışırken birbirimize mentörlük yapmamız gerekmektedir. Bu eğitim ayrıca Mentörlük için gerekli olan bilgi ve davranış şeklini aktarmaya yöneliktir.

Kuşaklararası iletişim ve Birlikte Çalışma Sanatı Eğitiminin Faydaları Nelerdir?

Bu eğitimin sonunda katılımcıların;

 • Dijital teknolojinin kuşaklar arasında kullanım farklılıkları ve iş yaşamına etkisi, (Kuşak karşılaştırmaları ile birlikte verilecek)
 • Dijital İletişimin Yeni Alfabe Kodları: Siz ne söylüyorsunuz, onlar ne anlıyor?
 • Dijital Yerlilerin (İşe yeni başlayanların/başlayacak olanların) ve Dijital Göçmenlerin ( Yöneticileri, yönetici adaylarının) birbirlerini anlama rehberi,
 • Y ve Önceki Kuşaklar için “İŞ” in anlamı,
 • İşyerinde Dijital İletişimin Yöneticiler ve Y kuşağı açısından Avantajları ve Dezavantajları,
 • Dijital İletişimi kullananlara yöneticilerle etkin iletişim için öneriler,
 • Y ve önceki Kuşağın Motivasyon Araçlarının Karşılaştırılması,
 • Y Jenerasyonu iş yerinde çalışırken nasıl ve neden zorlanır?
 • Yöneticilik yaptığınız Y jenerasyonuna karşı perspektifiniz nasıl?
 • Y Kuşağına nasıl liderlik yaparsınız?
 • Yöneticilerin bir Y jenerasyonuna mentörlük yaparken aklında tutması gereken noktalar nelerdir?

konularında beceri geliştirmeleri amaçlanmaktadır.

Kuşaklararası iletişim ve Birlikte Çalışma Sanatı Eğitiminden Kimler Faydalanabilir?

Kuşaklararası iletişim ve Birlikte Çalışma Sanatı Eğitiminden, mükemmel hizmet anlayışını amaç edinen, uzun emekler ve maliyetlerle oluşturdukları kadrolarını uyum ve verimlilikle kullanmak ve geliştirmek isteyen, ileriki dönemde her iki kuşaktan mümkün olan en yüksek verimi almak için kadroların bu konuda destek alması gerekliliğini fark etmiş ve böylelikle zamanı yakalamış kurumlar faydalanabilir.


EĞİTMEN…………………………Kartal ÖZAL – Dr.Sevgi GÜVEN KESİM

SÜRE……………………………..2 Gün

TARİH…………………………….Belirlenmedi

SAAT……………………………..10:00-17:00

EĞİTİM ÜCRETİ……………..Merkezimizden bilgi alınız.

U Y A R I

HumanİST Akademi tarafından düzenlenen etkinlikler, workshoplar, seminerler ya da danışmanlık hizmetleri yalnızca bireysel gelişim yolculuğunuzda sizleri bilgilendirmek, potansiyelinizi açığa çıkartmak, kendinize ve çevrenize daha yararlı bir birey olmanıza aracılık etmek; özetle hayatınızın kalitesini artırmak amaçlıdır. Hiçbir etkinlik, workshop, seminer ya da danışmanlık hizmeti bir hastalık tanısı koyma ve tedavi etme amacı taşımaz.

Siz de “Kuşaklararası iletişim ve Birlikte Çalışma Sanatı” eğitiminden faydalanmak istiyorsanız bize 0533 272 39 22 numaralı telefondan ulaşabilir ya da info@humanistakademi.com adresine yazabilirsiniz.