Online İtibar Yönetimi

itibaryonetimi
Online İtibar Yönetimi Nedir?

Temmuz 2013 rakamlarına göre, 1.2 milyardan fazla Facebook kullanıcısı var. Ortalama bir kullanıcı ayda 700 dakikasını Facebook?ta geçiriyor. Aynı zamanda, her dakika 35 saatlik video yükleniyor. Leydi Gaga Twitter?da yaklaşık 37 milyon kişi tarafından takip ediliyor. Artık sosyal ağlarda paylaşılan bir yorum markaların, kişi veya kurumların büyük emekler ve maliyetlerle oluşturduğu itibarını bir anda iki paralık hale getirebiliyor. Kişi ya da kurum için sosyal medyanın takibi ve hatalı, yanlış, çirkin içeriklerin düzeltilmesi, kontrol altına alınması, dolayısıyla online itibarın aklanması çalışmalarına topluca “Online İtibar Yönetimi” denir.

Online İtibar Yönetimi Eğitiminin Faydaları Nelerdir?

Bu eğitimin sonunda katılımcıların;

  • Günümüz hızla gelişen Sosyal Ağlar ve bunların kullanımı hakkında bilgi sahibi olması,
  • Sosyal Medya Odaklılık ve Sosyal Ağlarda Halkla İlişkiler,
  • Sosyal Medya ve Sosyal Ağlarda markanın, bireyin ya da kurumun itibarının takibi ve yönetimi, takip sonrası harekete geçme protokollerinin düzenlenmesi,
  • Sosyal Medyanın Analizi,
  • Yeni proje üretmede veya yürütülen projeler ve hizmet süreçlerinin Sosyal Medyada etkinliğinin ölçülmesi,
  • Varsa hatalı, yanlış, çirkin içeriklerin düzeltilmesi, kontrol altına alınma yöntemleri,
  • Sosyal Medyada şikayetleri çözme teknikleri ve memnuniyetsiz hizmet alıcısı ile iletişim,
  • Sosyal Medyada psikolojik beklentilerin oluşturulması ve yönlendirilmesi,

konularında beceri geliştirmeleri amaçlanmaktadır.

Online İtibar Yönetimi Eğitiminden Kimler Faydalanabilir?

Online İtibar Yönetimi eğitiminden, mükemmel hizmet anlayışını amaç edinen, uzun emekler ve maliyetlerle oluşturdukları itibarlarını korumak ve geliştirmek isteyen, hizmet alıcılarıyla iletişimlerini geliştirmeyi hedefleyen, ileri ki dönemde bilgilendirme ve hizmet etkinliğini ölçmede ki en etkili araçların “Sosyal Medya” olacağını fark etmiş ve zamanı yakalamış kişi ve kurumlar faydalanabilir.


EĞİTMEN…………………………Kartal ÖZAL – Dr.Sevgi GÜVEN KESİM

SÜRE……………………………..2 Gün

TARİH…………………………….Belirlenmedi

SAAT……………………………..10:00-17:00

EĞİTİM ÜCRETİ……………..Merkezimizden bilgi alınız.

U Y A R I
HumanİST Akademi tarafından düzenlenen etkinlikler, workshoplar, seminerler ya da danışmanlık hizmetleri yalnızca bireysel gelişim yolculuğunuzda sizleri bilgilendirmek, potansiyelinizi açığa çıkartmak, kendinize ve çevrenize daha yararlı bir birey olmanıza aracılık etmek; özetle hayatınızın kalitesini artırmak amaçlıdır. Hiçbir etkinlik, workshop, seminer ya da danışmanlık hizmeti bir hastalık tanısı koyma ve tedavi etme amacı taşımaz.

Siz de “Online İtibar Yönetimi” eğitiminden faydalanmak istiyorsanız bize 0533 272 39 22 numaralı telefondan ulaşabilir ya da info@humanistakademi.com adresine yazabilirsiniz.