Sır

Konu: Rhonda Byrne adlı yazarın 100 yıllık “The science of getting rich” isimli kitabı okuyup birçok bilim adamı ve düşünürün, sırrın detaylarını biraraya getirerek yazdığı kitabın filminde Edison, Eflatun, Galileo, Einstein gibi önemli isimlerin hayatlarında kullandıkları “çekim yasası” nın ne olduğunu anlatıyor 25 öğretmen!
Öğretmenlerden Joe Vitale film boyu bize evreni bir katalog olarak görmemizi söylüyor.

Bir mağazanın kataloğunu düşünün ama içinde dilediğiniz her şey var. Dolayısıyla bu katalogdan kendiniz için ne seçerseniz seçin, sizin olması mümkün. Hepimiz hayatta bir şeyler istiyoruz evet, daha çok para, sağlık vs. Ama çekim yasası sadece istemekle kaldığımız için başarısız olduğumuzu söylüyor ve film istediğimiz şeyleri kendimize çekmenin metodunu öğretiyor.
Filmde sırrın temeli Çekim yasası? na bağlanıyor. En çok neyi düşünürseniz onu çekersiniz. Düşünceler, nesnelere dönüşür. Neye odaklanırsanız, onu alırsınız. Olmasını istemediğiniz şeye değil, olmasını istediğiniz şeye odaklanın. Siz bir mıknatıssınız gibi prensiplerden bahsediliyor.
Film boyunca pek çok ünlü kişiden etkileyici alıntılar yapılıyor. Mesela; Merdivenin tümünü görmeniz gerekmez, ilk adımı atın yeter. M. L. King. Evrenin kataloğundan istediklerinizi seçin ve bunlara odaklanın, sürekli düşünürseniz, bir şekilde hedeflerinize ulaşacaksınız, bunun nasıl olacağı ise önemli değil. Ama olacaktır mutlaka.
Daha fazlasını merak edenler kitabı okumalı ya da filmi izlemeli.

Bir önceki yazımız olan Otoyol 60 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.