Sizde mi melektiniz?

Son zamanlarda melek, meleksi gibi kavramlar fazlasıyla girdi hayatımıza. Kendisini insanları geliştirmeye adamış sözde spiritüel yönlendiriciler, ne zaman süre gelen güçlü paternlerlekarşılaşsalar, değişime diğer insanlardan biraz daha dirençli birini görseler “melek” tanımlamasını yapıştırıyorlar.

  • Dünyayı ve insanları anlamakta, dahası onlara uyum sağlamakta güçlük çekiyor musunuz?   
  • Çoğunlukla insanları küçümsüyor veya düzeltme ihtiyacı duyuyor musunuz?                  
  • Çevrenizdeki insanlara karşı genellikle aşırı duyarlı mısınız?                                 
  • Etrafınızdaki insanların çoğunlukla iyi niyetinizi kullandığını düşünüyor musunuz?                                
  • Özellikle maddi konularda güçlük yaşıyor, buna rağmen paraya önem vermemeye devam ediyor musunuz?                                                         
  • Çoğu zaman içinizden bir ses sizin buraya ait olmadığınızı söylüyor mu?                        
  • Birçok kez aldatılmanıza rağmen hala insanlara güvenmek mi istiyorsunuz?                         
  • Her şeye rağmen kendinizi iyi olmak zorunda hissediyor musunuz?

Bingo!… Siz aslında bir Melek’siniz. Endişelenmeyin, zaten sizin başka yaşamlarınız olmadı. Siz aslında dünyayı ve insanları yargılıyordunuz. Tanrı’da “Bir gidin görün bakalım, o kadar kolay mı!” diyerek sizi buraya gönderdi. Nasıl olsa öldükten sonra da O’nun yanına dönüp “Haklıymışsın Tanrım! İnsan olmak gerçekten çok zormuş!” diyecek ve asli görevinize geri döneceksiniz. Ben yıllardır yanlış öğrenmişim. Meğer ne kadar kolaymış. Size bir melek uyumlaması, amigdalanıza damardan bir melek kodlaması “içimdeki meleği kabul ediyorum” yazıyorum. 21 gün sabah, akşam tekrar ederseniz hiçbir sorununuz kalmayacak. Artık Tanrı tarafından cezalandırılmak amacıyla dünyaya düşmüş bir melek olduğunuzu bilerek, keyifle yaşamaya devam edebilirsiniz.

Meğer meleklerinde özgür iradesi varmış, onlarda Tanrı’nın yarattıklarını küçümseyip, yargılıyormuş ve Tanrı onları cezalandırmaya pek meraklıymış. Son günlerde onlarca danışanımdan, birilerinin onları yukarıdaki tanıma uydurduğunu ve yine yukarıda bahsettiğim reçeteyi önerdiğini duydum.

Sadece son 2 yılda belki yüzlerce seans gerçekleştirdim. Bu seansların % 90?ınını kendine almadan vermeyi ilke edinen, birileri tarafından melek olduğuna neredeyse inandırılmış hanımlarla çalışarak geçirdim. Zengini-fakiri, çalışkanı-tembeli, genci-yaşlısı, kilolusu-zayıfı, evlisi-bekarı yüzlerce hanımın en önemli ortak noktası neydi bilmek ister misiniz?

“Eril enerjilerinin yüksekliği.”

Şaşırtıcı şekilde hemen hepsi sanki almaya değil, vermeye programlı doğmuş ve/veya büyütülmüşlerdi. Meğer almadan vermek Allah?a değil, melek olduğuna kodlandırılan bu hanımlara mahsusmuş. Bu danışanlarımdan birçoğunun dişi kimlikleriyle gerçekten bütünleşerek, maddi veya manevi olarak erkeklerden geleni sevgiyi kabul ettiği zaman, yukarıda bahsi geçen semptomların çoğunu atlattığını gördüm. Artık yaşam alanlarında ilişkiye çok daha açık, hayatın kendisine sunduklarını çok daha fazla alabilen, dönüştürüp işleyerek yaşama geri sunan insanlar. Dolayısıyla hayatları çok daha kolay, dünyada oynadıkları oyunun çok daha farkındalar.

Ben insanları cinsel tercihleriyle değerlendirenlerden değilim. Ancak sahip olduğumuz bedenin, bize bu hayatımızla ilgili çok önemli bir yol gösterici olduğuna da inanıyorum. Dolayısıyla çok basitçe biliyorum ki, dişiyseniz alabildiğinizde, erkekseniz verebildiğinizde hayatınız çok keyifli ve kolay hale gelir. “Kendinizi değerli ve yeterli hissedersiniz” ki, bu iki duygunun negatif hali, yani “değersizlik ve yetersizlik” coğrafyamızda hemen herkeste var olan duygular.

Hadi, bedeninizle bütünleşin. Ona biraz kulak verin, size kendinizle ilgili çok önemli şeyler söyleyecek!

Sevgiyle ve aşkla kalın,

PDR ve Davranış Bilimi Uzmanı

Kartal ÖZAL

Bir önceki yazımız olan Su-Büyük Gizem başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.