Yetişkinlerde Psikolojik Danışmanlık

Hepimizin kendimizi yalnız, anlaşılmaz, sıkışmış, basılmış hissettiği süreçler olabilmektedir. Kimi zaman uyum sağlamayı gerektiren yaşam dönemeçleri bizi bu süreçlere iterken, kimi zaman somut ya da soyut bir kaybımızla baş etmekte güçlük çekeriz. Bazen ilişkilerimizde çıkmazlar yaşarız ve ne yapacağımızı bilemeyiz. Bazen travmatik bir olayın ardından dengemiz bozuluverir. Bunun gibi pek çok durum karşısında kendimize yardım edecek kaynakları harekete geçirmekte zorlanabiliriz ya da bu kaynakların ne olduğunu bilemeyebiliriz. Sonuçta yaşanan güçlükler depresyon, anksiyete, panik atak, takıntılar vs. şeklinde ortaya çıkabilir. Bu durumlar yoğunluğu ve sıklığı doğrultusunda yaşamımızı ciddi şekilde etkilemekte, gerek kişinin iç dünyasında gerekse çevreyle kurduğu iletişimde problemler oluşturmaktadır. Böyle durumlarda bir uzmanın yardımına başvurmak, kişinin ihtiyaçlarına göre belirlenen hedefler doğrultusunda sürecin en az hasarla ve erken atlatılmasını sağlarken, yardım almamak durumun daha yaygın hale gelmesiyle sonuçlanabilmektedir.
Bu problemlerden bazıları aşağıda sıralanmıştır;

  • Depresyon ve Anksiyete,
  • Post Travmatik Stres Bozukluğu,
  • İçe Dönüklük ve Sosyal Gelişim Bozukluğu,
  • Özgüven ve Öz Değer Eksikliği,
  • Evlilik Sorunları,
  • Boşanma Aşaması ve Sonrasındaki Travmalar,
  • Doğum Sonrası Depresyon,
  • Yas,
  • Organik, Kronik Hastalıklarla Birlikte Meydana Gelen Psikolojik Sorunlar

EĞİTMEN

Kartal ÖZAL

PDR / Davranış Bilimi Uzmanı / Regresyon Psikoloğu

TARİH………………………………….Haftanın her günü

SAAT…………………………………..1 saat

EĞİTİM ÜCRETİ…………………….Merkezimizden bilgi alınız.

U Y A R I

HumanİST Akademi tarafından düzenlenen etkinlikler, workshoplar, seminerler ya da danışmanlık hizmetleri yalnızca bireysel gelişim yolculuğunuzda sizleri bilgilendirmek, potansiyelinizi açığa çıkartmak, kendinize ve çevrenize daha yararlı bir birey olmanıza aracılık etmek; özetle hayatınızın kalitesini artırmak amaçlıdır. Hiçbir etkinlik, workshop, seminer ya da danışmanlık hizmeti bir hastalık tanısı koyma ve tedavi etme amacı taşımaz.

Siz de “Yetişkinlerde Psikolojik Danışmanlık” hizmetimizden faydalanmak istiyorsanız bize 0533 272 39 22 numaralı telefondan ulaşabilir ya da info@humanistakademi.com adresine yazabilirsiniz.