Ölümün Travmatik Etkisini Temizleme Çalışması

travma-odasiTravmatik mağduriyet, kişinin sahip olduğu beden üzerindeki hakimiyetinin zarar görmesi sonucunda oluşur. Travmatik yaşantılar sıradan şanssızlıklardan farklı olarak yoğun şiddete ve/veya bunun sonucunda ölüme maruz kalmaktan kaynaklanır. Yaşanan travma kişinin çaresizlik duygusuyla yüz yüze gelmesine neden olur. Yaşanan tehdide karşı uygun yanıt verilemediğinde travmatizasyon ortaya çıkar.

Psikososyal travmalara neden olan temel etkenlerden bazıları;

– İş veya trafik kazası geçirmek, bir yakınını veya uzvunu ani ve beklenmedik şekilde kaybetmek,
– Deprem, sel gibi doğal afetlere maruz kalmak,
– Yaşamı tehdit eden, olağanüstü ortamlarda bulunmak, işkenceye maruz kalmak,
– Boşanma ya da ayrılıklar,
– Askerlikte çatışmada bulunmak,
– Çocukluk çağında cinsel istismara uğramak,
– Travmatik bir olaya şahit olmak,

Travmatik yaşam veya ölümün sonrasında kişinin kendisi ile ilgili nasıl bir olumsuz biliş geliştirdiği belirlenir. Geçmiş yaşamda çalışılan anı ile ilgili yeni fark edişler ve bağlantılar kuruldukça bu olumsuz biliş değişmeye başlar.

Travma terapisi regresyon çalışmalarının içerisinde geniş yer bulan, kişinin günlük yaşamında çarpıcı değişimleri beraberinde getiren sıklıkla başvurabileceğiniz bir çalışmad

Kartal ÖZAL

PDR / Davranış Bilimi Uzmanı / Regresyon Psikoloğu

SÜRE…………………………………..Yaklaşık 2 saat

TARİH………………………………….Haftanın her günü

SAAT…………………………………..10:00-12:00-16:00-18:00

EĞİTİM ÜCRETİ……………………Merkezimizden bilgi alınız.

U Y A R I

HumanİST Akademi tarafından düzenlenen etkinlikler, workshoplar, seminerler ya da danışmanlık hizmetleri yalnızca bireysel gelişim yolculuğunuzda sizleri bilgilendirmek, potansiyelinizi açığa çıkartmak, kendinize ve çevrenize daha yararlı bir birey olmanıza aracılık etmek; özetle hayatınızın kalitesini artırmak amaçlıdır. Hiçbir etkinlik, workshop, seminer ya da danışmanlık hizmeti bir hastalık tanısı koyma ve tedavi etme amacı taşımaz.

Siz de HumanİST “Ölümün Travmatik Etkisini Temizleme Çalışması” hizmetimizden faydalanmak istiyorsanız bize “0533 272 39 22” numaralı telefondan ulaşabilir ya da info@humanistakademi.com adresine yazabilirsiniz.